– velmi nízké provozní náklady – náklady za vytápění elektrickou energií pomocí tepelného čerpadla se u standardního domu pohybují kolem částky 15. 000 – 25.000,- Kč/rok a často je to méně než jsou náklady na pořízení uhlí či dřeva a platby za kontrolu komínu a kotle.

– bezobslužnost topení tepelným čerpadlem – o nic se nestaráte, nastavíte si požadovanou prostorovou teplotu a o vše se tepelné čerpadlo postará samo, nemusíte chodit přikládat a čistit kotel.

ekologický provoz tepelného čerpadla – oproti topení tuhými palivy neznečišťujete své okolí žádnými emisemi / zplodinami, které by musela dýchat Vaše rodina či sousedé.

– stabilní prostorová teplota domu – díky konstantnímu topení a inteligentnímu řízení tepelného čerpadla pomocí čidel je v domě udržována stálá teplota přes den i noc a ráno vstáváte do teplého domu a nemusíte po ránu zatápět.

– rychlá návratnost investice do pořízení tepelného čerpadla – díky dotaci se státní podporou se investice do tepelného čerpadla rychle vrátí při rekonstrukci topení. Výhodné je i pořízení tepelného čerpadla do novostaveb, kde není nutný příliš vysoký výkon vzhledem k moderním stavebním technologiím zateplení domu a pořizovací náklady tepelných čerpadel do výkonu 9kw jsou více než přijatelné k nákladům na celkovou výstavbu domu.

X