složka [featCategs]

Helec podporuje projekt Africhar v Mosambiku

Helec podporuje probíhající vývojový program na výrobu systému dřevo-energie pro malá a vzdálená místa v Mosambiku.

Inženýři společnosti Helec navrhují robustní kogenerační jednotku, která bude produkovat až 15 kW energie a horkou vodu.

Inženýři společnosti Helec navrhují robustní kogenerační jednotku, která bude produkovat až 15 kW energie a horkou vodu, kterou lze použít k mytí nebo pasterizaci pitné vody. Prototyp bude uveden do provozu v únoru 2020.

Mozambické malé venkovské vesnice trpí špatnou kvalitou vody a všeobecným nedostatkem infrastruktury, jako je elektřina. Projekt Africhar vypadá, že má v zemi skutečný sociální dopad, protože se snaží přinést do regionu přenosný, čistý a znovu použitelný zdroj energie.

Projekt používá retortní plavidlo k vytvoření uhlí, které současně produkuje také plynný metan jako vedlejší produkt. Tento plyn může být shromažďován a používán pro vaření, topení, sušení a výrobu elektřiny. Produkovaný plyn je dostačující pro provozování 15kW generátoru, což přináší výhody pro místní komunity.

Systém bude sestávat ze tří hlavních komponent; rafinační retort, jednoduchý systém čištění plynu a kogenerační jednotka navržená Helcem. Kromě výroby plynu generuje proces výroby uhlí také teplo, které lze použít k pasterizaci vody pro pití, jakož i pro sušení plodin.

(Exeter) Retort, vyrobený společností Carbon Compost Company, je kompaktní a vysoce účinný systém, který byl vyvinut pro výrobu uhlí z dřevěného odpadu různé kvality. Vedlejším produktem tohoto procesu je plynný metan s vysokým obsahem, který je vhodný pro použití jako palivo pro malý generátor plynu.

Uhlí je nezničitelný, prodejný produkt, který je částečně aktivován a lze jej použít k vaření nebo ke zlepšení půdy. Lze jej vyrobit pomocí suchého odpadu z biomasy z plodin nebo z obhospodařovaného lesa, což zvyšuje hodnotu, která zvyšuje pravděpodobnost zachování lesa.

Vývoj čisticího modulu byl jednou z největších výzev projektu, protože musel být dostatečně účinný na čištění plynu, ale také musel být dostatečně jednoduchý na to, aby byl čištěn a udržován na vzdáleném místě, s minimálním nářadím a zaškolením.

Systém může vyčistit téměř veškerý dehet a kondenzát z nashromážděného plynu, který je pak uložen v pružných skladovacích pytlích pro použití buď okamžitě nebo později podle potřeby.

Systém založený na plynném přeměněném motoru Perkins vyrobí kogenerační systém až 15 kW energie a horké vody o teplotě 85 stupňů Celsia, kterou lze použít k mytí nebo pasterizaci pitné vody.

Tento projekt přinese místní komunitě potenciální změny životu.

2. prosince 2019

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X