složka [featCategs]

Skupina SEC bude mít strany odpovědné za jejich manifesty

Uprostřed zhoršujícího se obrazu zneužívání plateb a platební neschopnosti ve stavebnictví oznámila skupina smluvních specialistů (SEC), že 13. prosince písemně pošle všem stranám žádost o podporu nových právních předpisů v oblasti plateb.

Poté, co strany nyní zveřejnily své manifesty, jsou všechny odhodlány řešit opožděné platby a zdlouhavé platební podmínky.

Generální ředitel skupiny SEC Rudi Klein uvedl, že vzhledem k tomu, že se blížící se dvouleté výročí kolapsu Carillion blíží, je ostudné, že nedošlo k žádným smysluplným krokům, které by zmírnily zátěž stavebních malých a středních podniků v oblasti neplacení a nedostatečného placení. Řekl: „Budeme držet všechny strany jejich závazků v oblasti manifestů ohledně plateb předložením návrhů právních předpisů, které zajistí bezpečnost plateb pro všechny stavební MSP.“

Pan Klein dodal, že opatření budou zahrnovat:

  • Povinné 30denní platby;
  • Kompletní zákaz výplaty při placení doložek;
  • Platby za projekty veřejného sektoru / infrastruktury, které mají být prováděny přímo všem účastníkům projektu prostřednictvím účtů projektových bank;
  • Ochrana retenčních peněz;
  • Levnější řešení sporů pro malé nároky;
  • Sankce za sériové pozdní plátce.

Firmy v členských orgánech skupiny SEC v současné době píšou všem 3 322 potenciálním parlamentním kandidátům, aby se zavázali podporovat právní předpisy na ochranu plateb stavebním MSP.

28. listopadu 2019

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X